Jdi na obsah Jdi na menu
 


XI. číslo vydání Národních listů, ročník 154

2. 3. 2015

NÁRODNÍ LISTY – NÁRODNÍ MYŠLENKA- fejetony- úvodníky

a komentáře

 

www.narodnilisty.estranky.cz, narodnimyslenka.estranky.cz, nds.estranky.cz, almanach-lumir.estranky.cz, narodnilisty.dnes.blog.cz

cesko-slovensky-zemsky-snem.estranky.cz

 

PŮVODNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA KLUBU NÁRODNÍCH LISTŮ

K ČESKO-SLOVENSKÉMU SNĚMU V HODONÍNE DNE 28.2.2015

(redakce NL dne 2.3.2015 )

Pracovní skupina redakce Klubů Národních listů vydává komuniké NDS a redakce ke konání Česko-Slovenského národního sněmu :

 

Dne 28.2.2015 se uskutečnil Česko-Slovenský Národní sněm v Hodoníně, Moravskoslezská země ( pozn. Neuznáváme krajský systém zpětně od roku 1949 až...) . Podle odhadu se sněmu zúčastnilo asi 128 až 135 občanů ČR a SR.

Z jednání, kde vystoupil i předseda NDS ( ČSND) Jan Valenta, vyplynul fakt, že ČESKOSLOVENSKÁ FEDERACE byla k 13.11.1992, míněno Ústavní zákon o rozdělení ČS federace bylo nezákonné, vlastizrádné a v rozporu s Ústavním zákonem . Pan Valenta citoval : Podle Ústavního zákona Sb.1968 nesmí být o rozdělení státu hlasováno dvakrát v jednom roce a ani podle Jednacího řádu SN a SL FS ČSFR dvakrát v jednom dni. Poslanci, hlasující hrubě porušili tuto Ústavu a ani nezvolili od června 1992 , kdy se konaly volby obou komor FS prezidenta ČS federace....( Za Českou zemi)

Dagmar Tonková, mluvčí Občianského tribunálu Slovenské země jednoznačně uvedla protiprávnost Usnesení Národnej rady SVK v r. 1992 o rozdělení federace a přijetí Ústavy SVK ! Tato sněmovna neměla k tomu mandát !

Zdeněk Škromach , senátor za ČSSD obhajoval politiku této strany a uvedl že 7-8 poslanců FS za ČSSD si můžeme najít na internetu jak hlasovali . Uvádíme pouze, že pan senátor čelil nejvíce dotazů občanů obou republik.

Zdenek Ponnert ( SK DE Země česká ) obhajoval referendum svého pojetí oproti prý „populismu“, který byl přednesen v otázce referend. Považujeme jeho vstupy za vcelku umírněnější a bez větších excesů jako v minulosti .

Nejvíce ze Slovenské země zaujal emotivní projev zraněného Milana Laurince v otázce genocidy a porušování lidských práv .

Další velmi dojemné bylo vystoupení nejmladšího účastníka ( asi 20 r.) těžce nemocného leukemií ( neuvádíme z lidských důvodů jméno ) Moravskoslezská země a slovenského horníka, dále velmi moudře mluvil i pan Ján Bošanský ( ČSNTV- Občianská televízia).

Závěr byl již s přesahem určené doby a žel někteří řečníci nedodrželi dohodnutý počet určených pro co nejširší spektrum názorů. Tím se stalo, že organizátorka akce musela doplácen pronájem sálu !

Co je podstatné : Závěry ČSN sněmu jsou v tuto dobu zpracovávány a veřejnost bude s nimi seznámena poté, co dokument bude předán prezidentu ČR Ing. Miloši Zemanovi dne 7.3.2015. Na zpracování pracují expertní skupiny organizátorů sněmu.

 

JEDINÁ NDS BYLA Z POLITICKÉHO SPEKTRA ZASTOUPENA A ŽEL NEPŘIJELY NĚKTERÉ OPOZIČNÍ STRANY A HNUTÍ .ÚČAST PANA ŠKROMACHA OZNAČUJEME ZA SOUKROMOU AKCI SENÁTORA ZA ČSSD.

 

( Redakce Národních listů dnes )

 

Otevřený dopis předsednictva NDS (ČSND)

 

ČÍSLO II.

 

Po Otevřeném dopise předsedy NDS , který byl již v únoru zveřejněn.

Dne 1. března 2015 Praha .

Bezprostředně po konání Československého Národního sněmu se sešlo úzké předsednictvo NDS , aby přispělo k závěrům sněmu a pokračování přípravy nových Stanov NDS ( ČSND) . Předsednictvo NDS pověřilo I. Místopředsedu NDS Zdenka Čerešňu, aby ve spolupráci se slovenskými kolegy doplnil na ministerstvu vnitra údaje NDS ( registrace 4.3.1991) od r. 2006 kdy zemřel velký syn československého lidu Ing. Emil Šlosiarik (SVK) .

Text :

Naší prioritou je a bude v Československých Národních listech informovat bez postranních úmyslů Českou a Slovenskou veřejnost , aby ta si podle svého vlastního názoru , aby si občané dokázali vytvořit principiální základ z logiky myšlení a individuálně myšlenkového mozkového potenciálu .

Tím nebudou konzumně a bez srovnání faktů, názorů, stanovisek a dokumentů doby přebírat zcela zcestné a neobjektivní zpravodajství veřejnoprávních medií .

Není na místě, aby vláda ČR a SR , včetně všech Poslaneckých sněmoven obou států, různých politických stran a hnutí nebrali ohledy na své voliče, na názory vlastních občanů , kteří je volili . Toto již nadále nelze tolerovat a s demokracií to nemá co společného ! Je podivné, že Ústavní soudy ČR a SR ( nejsou právoplatné) neberou na vědomí tuto skutečnost a porušování základních principů demokratického řádu a Ústav ČR a SR , včetně Listiny práv a svobod .

 

Podepsáni : Předseda NDS (ČSND) Jan Valenta v.r a 1.podpredseda NDS (ČSND )

Zdenek Čerešňa v.r 1.března 2015 Praha

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky ČESKO-SLOVENSKÝ SNĚM 28.2.2015