Jdi na obsah Jdi na menu
 


STŘEDA A ČTVRTEK AKTUALITY FEJETON K STUDENTSKÉ VÝSTAVĚ V NTK

15. 10. 2015

NÁRODNÍ LISTY -

 

NÁRODNÍ MYŠLENKA-

 

NDS-

 

narodnilisty@centrum.cz, cmnd.nds@centrum.cz, valenta.cmnd@gmail.com,

 

DOKUD NÁS ISLÁM , EU A USA NEROZDĚLÍ, ČESKOSLOVENSKO ŽIJE !

 

STŘEDEČNÍ KOMENTÁŘE .

14.10.2015

ROZSÁHLÉ RAZIE POLICIE V PRAZE ( UOZ) A OLOMOUCI:

 

 

AKTUÁLNĚ Z DOMOVA :

Naše media a to i přebíráme a i internetové svodky přináší zprávy o zadržení exministra vnitra ČR 2006-2008 Ivana Langra (ODS) a hejtmana Olomouce Jiřího Rozbořila ( ČSSD) s tím, že u obou byly provedeny rozsáhlé prohlídky v Olomouci, přičemž Policie UOZ si odvezla plný pytel dokumentů o korupční činnosti u Ivana Langra. U Rozbořila se dosud nevyjádřil vrchní zástupce kraje JUDr. Ivo István a tak čeká na zprávu UOZ . Oba zadržení, zejména Ivan Langer byli odvezeni do Prahy a výše uvedený útvar. ( potvrzeno všemi medii )

ČTVRTEK : Jiří Rozbořil a Ivan Langer jak potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec budou zřejmě obviněni z klientelismu a korupce.

( redakce KNL )

K Ukrajinskému plynu.

Jak mi přímo sdělili přátelé na Východní Ukrajině ale i má snoubeka , Kijevská vláda sice obdrží na zimu plyn z Gaspromu, ale odmítá jej dodávat do oblasti Donbasu a Luhanska !

V Berlíně a Drážďanech probíhají rozsáhlé demonstrace opoziční PRODEMY proti řešení utečenecké krize. 150000 demonstrantů požadovalo okamžitou demisi kancléřky Angely Merklové za právě způsob řešení přistěhovalectví v SRN. Občané celého Německa, mají už dost vlády která ohrožuje vlastní občany. Není to i případ České republiky, kdy jsme přijalI částečně nátlak Bruselu? Ve Visegradu však prezidenti řekli MERKLOVÉ A HOLLANDOVI NE !!!!! ( redakce KNL)

 

NÁRODNÍ LISTY:

 

K výročím historie českého národa :

Jedno smutné : V neděli 11.října 2015 jsme si připoměli vpravdě okamžik před 591 let od úmrtí jedné z nejslavnějších postav našich dějin hejtmana husitských- Táborských vojsk Jana Žižky z Trocnova a Kalicha – 1424 ! Opět zkreslující hodnocení jeho postavy v kontextu dějin nesmí být bráno tendenčně . Jan Žižka byl do poslední chvíle věrným poddaným krále Václava IV. Vytýkal mu otevřeně vady jeho rozporuplné politiky . Byl věrným bojovníkem za pravdu a proti intervenci cizích křižáckých hord, které se snažily zotročit český národ! Byl stoupencem učení Mistra Jana Husa, jehož tragický osud upálením v Kostnici jsme si letos připomněli . Vůdce Husitů nebyl nikdy poražen, jeho odvahu podle historiků 1. republiky ocenil i král Polský Vladislav Jagiello ( podíl na vítězství bitvy u Grunwaldu ). Právě historik V. Čečetka ( 1928) připoměl Žižku jako moudrého politika a státníka, když navrhl jako řešení krize v naší zemi za krále synovce polského krále Zikmunda Korybutoviče. Čáslavský sněm však nevyřešil spor s jiným Zikmundem, císařem Římským o nástupnictví a tak husitské války pokračovaly i po Žižkově smrti až do tragické bitvy u Lipan o deset let později a to roku 1434. ( napsal dnes Jan Valenta)

 

FEJETON – K STUDENTSKÝM KLUBŮM

A VÝSTAVÁM.

 

Jan Valenta , šéfredaktor KNL

 

Často se zamýšlíme co že se děje s naší mladou generací, proč jí nezajímá politické dění a je mnohdy apatická, konzumní a já nevím co ještě...Ano, část neinformované mládeže je zaujata tablety, smartfony, sexuální promiskuitou a mediální masáží. V problematické budově NTK proběhla včera ( žel jen jeden den) výstava studentských klubů a to jen ve vestibulu vedle Ballingova sálu . Opomeňme podezřelý rozpočet celkem dobře zasazeného skeletu mezi fakultami ČVUT-VŠCHT , kde neruší historické části Prahy 6 a věnujme se těm, kteří jsou přínosem pro rozvoj vědy a techniky v naší zemi a dělají čest naší republice v zahraničí. Vystavoval zde zdařile Studentský klub ČVUT a to produkty studentek a studentů FAKULTY POTRAVINÁŘSKO TECHNOLOGICKÉ A CHEMICKO TECHNOLOGICKÉ, ZE ZAHRANIČÍ PAK NADACE SENÁTORA WILLIAMA FULLBRIGHTA ( známý zesnulý senátor s velmi dobrým vztahem k ČSFR a mírovým snahám ve světě ) .

Zaujalo mne, že studenti a jedna ze studentech a její kolegyně vyrobily zajímavé chuťově dobré dorty s barevným pohledem na ně a to bez konzervantů a jiných „é“ tolik dovážených. Studenti vyhlásili i EBEC SOUTĚŽ pro čtyřčlenné týmy a jednotlivce. Vtipně a to s výhrou sudu piva. Ostatně studentskou restauraci v budově obsluhují studentky a studenti ČVUT .

Diskuse se studenty mne zaujala, zejména zájem o stáže a rezervovaný postoj k tomu, kde naše vlády zaostávají v podpoře aktivit studentsva. Žádný joint, či zbytečná komerce, věcnost a střízlivost. Studenti stavební fakulty se mnou potvrdili, že jejich fakulta vznikla v době císařovny Marie Terezie roku 1648 !

Vysokou úroveň má umělecké stavitelství, oprava památek a vlastní vědecké práce studentů. Myslím že při takové činnosti by se nemusela stydět ani ALMA MATER – UNIVERSITA KARLOVA, kde na právní fakultě nevycházejí ti nejlepší a o té filosofické ani nemluvím...Je to na škodu tradici , ale kolikrát i po listopadu a za komunistické vlády opomíjený talent našeho národa pro novinky a pokrokové a převratné vědecké metody, oceňují žel více v zahraničí nežli u nás .

 

A TAK NAŠIM STUDENTKÁM A STUDENTŮM V DALŠÍM ŠKOLNÍM ROCE DRŽÍME PALCE!

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky GALERIE NL