Jdi na obsah Jdi na menu
 


ODLOŽENÝ FEJETON TROCHU JINAK S NADHLEDEM

24. 9. 2015

NÁRODNÍ LISTY -

 

NÁRODNÍ MYŠLENKA-

 

NM: ANTICHARLIE HOP

DOGG

 

 

-- NDS-

 

ALMANACH-LUMÍR .

 

narodnilisty@gmail.com , cmnd.nds@centrum.cz, valenta.cmnd@gmail.com,

      FEJETON ŠÉFREDAKTORA JANA VALENTY :

NAD NÁMI VŠEMI- TUNEL V TUNELU BLANKA-JAK TO VIDÍME V „BEZ – NADĚJI „.....
( foto je ze řádění utečenců, chovanci Naděje se chovají způsobněji)
Jak jinak, než s nadhledem se musíme podívat na „tvrdou či měkčí realitu poměrů v České republice a i na Slovensku, neboť jak jsem opakovaně publikoval, od samého počátku není rozpad státu právoplatný !
U La Paloma Blanca“, není jen velice populární italský hit šedesátých let, na který jsem si vzpoměl zrovna v den problematického otevření TUNELU V TUNELU BLANKA. Oproti hitu však tento „drahoušek „ v našich končinách je daleko nad rámec toho co by stavitelé tunelů známí jako „Simplonský“ nebo „La Manche „ si dokázali představit . A jak je vidět, nikdo za „tunel“ v tunelu nenese právní a trestní zodpovědnost. Projekt sám je natolik groteskní ale i destrukční pro vědomí Pražana ale i řadového občana ČR natolik, že je mimo pochybnost že všichni „bývalí „ primátoři a bývalí „radní „ prý nenesou na prodražení Blanky zodpovědnost. Zejména jeden „horolezec“ , mistr nad mistry Pavel Bém ( s komisařem Bohmem je to shoda jmen) a Pavel Blažek ( radní) , či jiní dovedové okolo dalšího gynekologa na trůně velkoměsta Bohuslava Svobody, či purkmistra bez řetězu Tomáše Hudečka, jsou nechvalně podepsáni nad „vytunelováním „ tunelu. A nová paní purkmistrová K.....? - ta tunel po mnoha dohadech nakonec dne 19. září t.r. Otevřela. Co tomu říkají občané největšího Pražského obvodu ŠESTKY ? Inu přecpané centrum okolo Vítězného náměstí ( nekonečné zácpy) a zpoždění spojů jen na okraj dokazuje, že kromě průšvihů u ražby tunelů, šlendriánské práce METROSTAVU ( hrozba konkurzu) a IPS tu máme ještě mokro s kabely rozvodů v onom tunelu v tunelech zn. „nekonečno......“
K tomu přidám vlastní zkušenosti z výzkumu tak zvaných neziskových organizací, chování úředníků po vládním požehnání definitiv a i zaměstnanců tak zvaných charit, už si vrabci na střechách vyprávějí nad nejen stověžatou Prahou .
NADĚJE? BEZ NADĚJE : Tato problematicky příspěvková organizace se má starat o občany, kteří se né vlastní ( někdy v menšině vlastní) vinou dostali do krajně obtížné situace . Již léta a to od roku 2007(8) sledují s redakcí NL tuto organizaci, dvakrát jsem se nechal na kratší dobu ubytovat ve dvou ubytovnách z toho jedna byla zrušena. Naděje nabrala poněkud zvláštní zaměstnance : Celkem rozumně se chovali zaměstnanci k ubytovaným a čas od času přispěli jogurty či prošlými potravinami do prořídlého jídelníčku chovanců. Dril by člověk bral vůči notorickým alkoholikům( zákaz konzumace), naopak ale omezování osobní svobody u těch co hledali, našli po obtížích i sami práci, bych učinil velmi diskutabilní !
Při přejímání „zboží“ si bývalá ředitelka Praha 11 Háje přilepšovala v l. 2007-9 tak, že z oprýskaného autíčka vylezlo pohledné „brko „... Jinak: „stravovací“ úsek Bulhar je pověstný tím, že zasloužilí konzumenti polévek „ pro chudá pakáž ( viz film Prstýnek) „ ony vyprané ponožky , nazývali bohulibý podnik v centru Prahy „FLUS BAR „ a nebylo od názvu daleko. Co na to bývalá ředitelka Lakatošová ?Kam se poděly potraviny určené magistrátem a sponzory ze zahraničí? Do kapes novodobých hyen !
A malý dovětek: Vedle ubytovacího centra na Žižkově slyne jakési „JOB CENTRUM, název anglický, nečeský místo Pracovní centrum. K práci má hodně daleko, dokonce vzdělaní lidé bez práce zde najdou školení ale co víc lopatu a smeták na úklidy, toť vše. Navíc mnohdy nepříjemné jednání, poučování a omezování komunikace mezi klienty je jen třešnička na dortu jinak k likvidačnímu termínu říjen pro toto podivné JB....AMEN .
dovětek :
ŠIMON PÁNEK, ŠÉF NADACE ČLOVĚK V TÍSNI REAGOVAL NA NEJAPNÉ POZNÁMKY MODERÁTORKY ČT 24 TÍM, ŽE PŘÍPAD VYPOVĚZENÍ DVOU AKTIVISTŮ Z LUHANSKA NENÍ DOŘEŠEN. V ZÁBĚRECH OPROTI RČENÍ MODERÁTORKY BYLY ZÁBĚRY Z VYBOMBARDOVANÉHO LUHANSKA LETADLY F 16 KTERÉ UKRAJINSKÉ FAŠISTICKÉ SOLDATESCE DODALY USA ! INU OPRAVDOVÁ  DEMOKRACIE ? JINAK : SKLÁDÁNÍ HUMANITÁRNÍ POMOCI Z KAMIMONU ( viz záběry) BYLY Z RUSKÉHO KAMIONU. CO DODAJÍ NAŠE HUMANITÁRNÍ ORGANIZACE, POKUD PŘÍSPĚVKY OBČANŮ A INSTITUCÍ ČI FIREM NEBYLY DŘÍVE ROZKRADENY????? TI LIDÉ TRPÍ!!!! ( reakce na ČTV )
 

 
 

Náhledy fotografií ze složky ARCHIVY A FAKTA