Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁRODNÍ LISTY V ČÍSLE 51 AKTUÁLNĚ ÚVODNÍKEM

29. 9. 2015

NÁRODNÍ LISTY

 

úvodníky, komentáře,

 

fakta

 

---------------------------------------------------------------------------------------

        1. 28. ZÁŘÍ Z HRADČANSKÉHO NÁMĚSTÍ V PRAZE

 

SVATÝ VÁCLAVE, VÉVODO ČESKÉ ZEMĚ, OCHRAŇUJ NÁS A DALŠÍ POKOLENÍ .

 

Jan Valenta, šéfredaktor KNL a předseda NDS .

 

Ve vypjaté mezinárodní atmosféře a otevření Valného shromáždění OSN se konal v Praze na Hradčanském náměstí mítink nové politické formace STRANY PŘÍMÉ DEMOKRACIE a SIGNATÁŘŮ HODONÍNSKÝCH ARTIKULÍ , kde se podepisovala Petice za vystoupení České republiky a i díky hojnému počtu Slováků i Slovenské republiky. Krom toho i Petice z 28. února 2015 o neplatnosti rozdělení ČESKOSLOVENSKÉ FEDERACE. Příjemně jsem byl překvapen, když u našeho stánku( jsem signatář ) byl nebývalý počet podepisujících a občanů obou částí ČS federace, která byla rozdělena zcela nezákonně. Bylo zde i mnoho mladých lidí .

Na druhém konci protestního místa vystupovali předáci nové Strany přímé demokracie ( SPD) Tomio Okamury a to působilo jak mi sdělili účastníci opět s ohledem na hojnou účast jako akce jedné strany ! Tomio Okamura vyzval k demisi vlády stejně jako my u Petičních stánků. Občané mi často sdělovali rozdrobenost akci po Praze, jichž byly tři ! Nerozumné chování některých mimoparlamentních stran koresponduje s rozdrobeností občanských aktivit. Lidé mi doslova říkali, kdy promluvím. Rád bych až 28. října na výročí vyhlášení naší společné republiky. Dalším přáním bylo aby opětovně byla sjednocena naše vlast na 100 výročí vzniku ČSR roku 2018 !

Má úvaha spěje k rozdělení politické opozice v naší zemi i přes to, že zaznělo volání po DEMISI VLÁDY KOLABORANTA BOHUSLAVA SOBOTKY ! Byl jsem u počátku většiny akcí, zejména 13. března 2012 nebo 12.října 2012, 2013,2014 ale i 15. května 2015 . Zejména jsem byl u toho, jak bylo rozbíjeno NIO 1,2 a pokusy stmelit Československý Zemský sněm roku 2014 lidmi, kteří „hlásají vodu a pijí víno „.

Někteří, zejména na Severu Moravy a Západu Čech ( Plzně) ale i ti, kteří rozbili společné akce tak jak jsem je vyjmenoval, často se uchýlili k akcím, kdy opakovali myšlenky skutečných vlastenců. A ty dobré vlastence a bojovníky jsem včera potkal. Nihilistické a anarchistické pojetí tak zvané „skutečné demokracie „ pana Ponnerta se diametrálně neliší od utopických a anarchistických skupin, které tak odrazovaly občany od účasti na mítincích a často to byla „sešlost pěti až osmu osob“. Naivistická pojetí a rozbít i demokratickou opozici a strany je pouze demagogie, neboť zejména NDS byla u všeho, co historie nastolila . Proto STÁTOPRÁVNÍ OHRAZENÍ JE I,II,III, A IV!

Nevyhýbáme se společným akcím politických stran a hnutí v koalici podle hesla roku 1992 „ Všichni k pumpám „ .Povzbudivá je spolupráce demokratických sil společnosti ( toto v čem žijeme není demokracie a v tom měl Tomio Okamura pravdu) , zejména webů. Dbře na závěr promluvil i pan Pavel Krejčí z bývalé Holešovské výzvy a právě spolupráce opozičních medií povzbudila mnohé demonstranty.

Pokud bude vývoj probuzení našeho národa pokračovat a někteří lidé opět věc nezradí, jsem mírný optimista a těším se za měsíc zas na setkání probuzené ČESKOSLOVENSKÉ VLASTI, neboť na závěr byla hrána i hymna společného státu. Především už proto že zde byli i Republikáni ( neofašisty z Né Bruselu neberu byli tam v černých uniformách) , ale i Národní socialisté, bude nutné aby prvorepublikové strany a i ty nové se sešly a pozvání dostane i SPD a další nové subjekty .

 

Váš Jan Valenta v.r. Dnes 29.9.2015 NL/NM/NDS

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 70-let od OSVOBOZENÍ NAŠÍ VLASTI