Jdi na obsah Jdi na menu
 


POKRAČUJEME SERIÁLU O VÝHONKU PŘÍMÉ DEMOKRACIE V Č.65

4. 9. 2015

NEDĚLNÍ NÁRODNÍ LISTY PRAHA V POKRAČOVÁNÍ SERIÁLU ŠÉFREDAKTORA NÁRODNÍCH LISTŮ JANA VALENTY, SVOLÁVATELE ZEMSKÉHO SNĚMU A PŘEDSEDY ČS NÁRODNÍ DEMOKRACIE - NDS . OPAKOVÁNÍ VÝŇATKŮ Z VÝZKUMU V NÁRODNÍM ARCHIVU ČR .

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 VI.POKRAČOVÁNÍ SERIÁLU :

ČESKÝ KLUB POSLANCŮ ŘÍŠSKÉHO A  NÁRODA ! KOLIK % MÁ PODPORU SOUČASNÝ PARLAMENT – S+PS ČR?

OLOMOUC, BOSKOVICE- UHERSKÝ BROD-OPAVA-OSTRAVA-BRNO NA MORAVĚ A SLEZSKU, PLZEŇ, HRADEC KRÁLOVÉ, PRAHA,NÁCHOD,ČESKÉ BUDĚJOVICE,PÍSEK, ATD. POSÍLAJÍ PETICE PŘEDSEDOVI ČKL-ZS F.L.RIEGEROVI A VEDENÍ SNĚMOVNY.

                        STÁRNOUCÍ A I SENILNÍ

CÍSAŘ FRANTIŠEK JOSEF I. propouští kancléře  knížete Pavla Auesperga a na rok 1893 vyhlašuje volby. Profesor Tomáš Garrigue Masaryk s Realistickou mini stranou ( má přibližně stejný počet jako Okamurova  Úsvit přímé demokracie 9) a tak díky Národní straně II. mladočeské se Masaryk dostává do ZS-ŘR( RAICH rat je ŘÍŠSKÝ sněm) . Za tuto službu jednotě emancipačních snah se dr. Kramáře dostalo nevděku tím, že prezident T.G. Masaryk jej v r. 1919 odvolal na popud žárlivého dr. Edvarda Beneše z funce předsedy prvé vlády, aniž by vyčkal jeho návratu z Mírové konference po I. světové válce i když demagogií mezi dělnictvem a prostými lidmi získala ČSSD více hlasů, nikoliv většinu, tu měly čtyři koaliční strany (NSS-NDS-REP.S ML-LS). Tudíž bylo zákonité, že když bylo nejhůře tak byl dr.Kramář „dobrý „ k tomu, aby po dohodě s Antonínem Śvehlou ( předs. Agrární REP.S.ML) prosadil v r. 1920 do čela vlády dr. Jana Černého ( Morava)!

        PODRUHÉ TEDY DR.KAREL KRAMÁŘ, NÁSTUPCE F.L.RIEGERA ZACHRÁNIL ČESKÝ A SLOVENSKÝ NÁROD OD SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKÉHO PUČE (1896 A 20.PROSINCE 1920), byl zákonitě předsedou Koaliční pětky a nikoliv mimo politickou hru jak stupidně toto naznačily dvě tendenční pseudo historičky dr.Jana Čechurová či ještě horší vydání  dr. Jana Lustigová v prosinci 2011 v době výročí ( 150l.)  narození dr. Karla Kramáře. Dokonce režim byl tak drzý že pod záštitou tehdejšího prezidenta Václava Klause v AUTOKLUBU naproti hlavního nádraží odkud pravidelně dr. Kramář jezdil na ZS-RR.

         ŘÍŠSKÁ RADA JE DONUCENA PETICEMI ČESKÉHO NÁRODA SE ZABÝVAT O ČEMŽ HOVOŘÍ NĚMECKY PSANÉ ZÁZNAMY PARLAMENTNCH DEBAT. ROKU 1894 ( mluví  o tom uvaděči seriálu „TOULKY ČESKOU MINULOSTÍ  ČR 2 ) JE PŘIJAT ŠKOLSKÝ ZÁKON, BERNÍ ZÁKON ( DAŇOVÝ) , PRŮMYSLOVÝ A O KULTUŘE –OSVĚTOVÝ). NÁRODNÍ DIVADLO JE ZA ŘEDITELE FRANTIŠKA ŠUBERTA  (NS mladočeská)SYMBOLEM ČESKÉ KULTURY. DO SBORU NASTUPUJE JAROSLAV KVAPIL A JEHO PŘÍTELKYNĚ A POSLÉZE MANŽELKA HANA KVAPILOVÁ, SLAVNÁ HEREČKA ( OBA NS ML.)

Prumyslové a cechy architektů a zedníků     kluby a spolky vynesly slavné muže ČKL     :

Byli vesměs poslanci ČKL a zejména slavný Slovák Fr.Křižík odmítl jít do Uherského sněmu a žil v Praze .

-       ING. ARCH. JOSEF HLÁVKA ( stavitel PRAHY A měst !

-       ING. FRANTIŠEK KŘIŽÍK ( vynálezce obloukovky)

-       TOMÁŠ BAŤA BUDUJE ZLÍN

-       PROKOP-HAAS-NEKOLNÝ pražskou obchodní síť ( Čkl-Zs)

-       JAN RINGHOFER – FR.KOLBEN –J.DANĚK otci PRAGA A ČKD (ZS-ČKL)

MOHUTNÝ ROZVOJ VŠECH SFÉR V ČECHÁCH NA MORAVĚ ( Zbrojovka Brno, ZKL- OKD) A SLEZSKU( Opavan, Opavské strojírny , Zora Olomouc )  LIBERCI a NÁCHODĚ TEXTILNÍ PRŮMYSL.

Byl přijat ŽIVNOSTENSKÝ ZÁKON , který umožnil vznik Družstevních kampeliček a daňových prázdnin u začínající firmy. Řada ČECHŮ A SLOVÁKŮ však odchází do Vídně, kde se postarali o silný střední stav ( oba mí dědové Jan Mayer a Josef Valenta r. 1905) pokr. příště

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky NÁROD TVOŘÍ LIDÉ