Jdi na obsah Jdi na menu
 


MIMOŘÁDNĚ A PŘEDNOSTNĚ VEČER 19:30 PROHLÁŠENÍ NDS K 70.VÝROČÍ OSVOBOZENÍ NAŠÍ VLASTI

28. 4. 2015

ČESKOSLOVENSKÁ

NÁRODNÍ DEMOKRACIE, ( mezinárodní registrace )

NÁRODNĚ DEMOKRATICKÁ STRANA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROHLÁŠENÍ PŘEDSEDNICTVA NDS K 70.VÝROČÍ OSVOBOZENÍ NAŠÍ VLASTI SPOJENCI V ROCE 1945

 

Vážení občané, členové NDS , redakce Klubu Národních listů, signatáři Hodonínských čtyř Artikulí, pamětníci, kteří ještě žijí .

 

Jen málokterá výročí mají takový význam, jako výročí spjatá s koncem dosud nejničivější války v lidských dějinách .

 

Jen málokteré květnové dny jsou svým významem klíčové v dějinách celého civilizovaného světa a tím i naší Československé vlasti, ano té ke které se vztahuje zápas o nezávislost a svobodu . Naši legionáři jak v I. Tak i v II světové válce !

Nemůžeme nevzpomenout těch, kteří byli přáteli a spolubojovníky 17.listopadu 1939 na Hlávkových kolejích z řad Mladé generace NDS : Jan Opletal, Josef Bartoníček ( ti padli ), JUDr Eduard Kovář ( ten s námi obnovoval NDS roku 1991), Jiří Špatenka (obnovující člen NDS), Ing. Jiří Tichý ( obnovující člen NDS ) a Zdeněk Zajíc ( redaktor Denního Hlasatele Chicago USA) . Ti zbývající svou lásku k vlasti projevili i v osudovém roce 1945 a někteří z nich museli emigrovat po roce 1946-48!

Mezi legionáři v II světové války na Západě a Východě fronty byli: pplk. v.v. Ladislav Prchala , čestný předseda NDS 1996-2002, hrabě Vilém Trčka z Lippé , plk v emigraci , oba účastníci bojů . Z dalších můžeme vzpomenout desátníka Vojtu Mayera ( tlumočník a zpravodajec ), Františka , Karla a Václava Valentovy , kteří došli až do Plzně . Jak nevzpomenout na kpt. René Černého , který byl s mými strýci a Ladislavem Prchalou v bojích o Kijev, Duklu a Ostravu ! Reného Černého nechal mučit a nakonec popravit Bedřich Reicin ve vykonstruovaném procesu. Sám však tento zednář neunikl osudu, který nachystal našim hrdinům!

Právem se dožadujeme, aby naši slavní bojovníci za osvobození vlasti byli in memoriam oceněni vysokými řády naší vlasti, zejména pplk. v.v. Ladislav Prchala a plk. Vilém Trčka ( čestný předseda NDS 2002-2006) !!!!!!

Je naší povinností abychom ctili památku těch, kteří se mnohdy bez uznání nedočkali nic dobrého od vlád země za kterou bojovali, zejména je nutné odsoudit počínání exprezidenta Václava Havla, který pouze ocenil s výhradami in memoriam Řádem bílého lva JUDr. Ladislava Rašína ( +13.března 1945) , který zahynul v koncentračním táboře Frankfurt nad Moh. , nástupce národního vůdce ČSR dr. Karla Kramáře ( NDS ) . Jeho mottem chceme zdůraznit, že našim politikům dnes chybí to zásadní : odvaha a čestnost . Ladislav Rašín Mnichovanům vmetl dne 28.prosince 1938 ( 1. Státoprávní ohrazení) v okleštěné republice výrok :

NEDEJ BOŽE, ABY Z NÁRODA BOŽÍCH BOJOVNÍKŮ SE STALI PODLÍ OTROCI. REPUBLICE ČESKOSLOVENSKÉ ZŮSTÁVÁM VĚREN AŽ DO SMRTI „

JUDr. Ladislav Rašín, význačný člen Politického ústředí a skupiny „V boj „ předseda parlamentního výboru na obranu ČSR a lídr NDS byl in memoriam vyznamenán roku 1995 Řádem JUDr. Karla Kramáře in memoriam! Tento řád přebíral roku 2001 i pplk,. Ladislav Prchala, syn význačného armádního generála Ing. Lva Prchaly.

Připomínáme, že vyjmenovaní hrdinové byli ve svazku generála Karla Klapálka , který bojoval jak na Západě tak Východě našich zahraničních vojsk . I jeho památku jsme povinni uctít a velitele Pražského povstání generála Karla Kutlvašra. Oba tito velitelé byli neprávem pronásledováni a toto je nutné před celým národem odsoudit !

Protože naše strana, jejíž členové byli v odboji obou válek byla nespravedlivě zakázána a dodnes čelí machinacím úředníků Ministerstva vnitra měla ve svých řadách silný protinacistický odboj, právem patří opět mezi ty, kteří usilují o obnovu naší země Československé federativní republiky .

 

Za předsednictvo NDS a členy strany dne 28.dubna 2015

 

předseda NDS Jan Valenta v.r. a  I. místopředseda NDS Zdenek Čerešňa v.r.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky ČESKO-SLOVENSKÝ SNĚM 28.2.2015