Jdi na obsah Jdi na menu
 


JUDr.LADISLAV RAŠÍN - ODKAZ VŠEM GENERACÍM

13. 1. 2015

UVODNÍ ČÁST VÝŃATKŮ Z KNIHY JUDR.LADISLAVA RAŠÍNA SE ZABÝVÁ OBECNĚJI MEZINÁRODNÍM PRÁVĚM A JEHO VŠEOBECNÝM POJMEM. JE ZÁKLADEM PRO STÁTOPRÁVNÍ OHRAŽENÍ PROTI ROZPADU ČESKOSLOVENSKA 1939,1992 A LISABONSKÉMU DIKTÁTU :

I. POJEM PRÁVA A POVINNOSTÍ -JEJÍ DEFINICE :

Všichni lídé jsou si vůči sobě ze sociálně-politického důvodu vzájemně rovni,

SVOBODNÍ-VOLNÍ A NEZÁVISLÍ.

-Utopie absolutní rovnosti je omezena zákony

-Smlouvy jsou zdánlivě svobodné , jsou podrobeny četným formalitám , závazným klauzulím a občan je musí přijmout bez diskuse....

-NEZÁVISLOST SE STALA ZÁKLADNÍM PRAVIDLEM MEZINÁRODNÍHO PRÁVA A JE TOTO PRÁVO NEJZÁKLADNĚJŠÍ.INDIVIDUALISTICKÉ TENDENCE A ZÁJMY URČITÝCH "VRSTEV" JSOU SLABINOU A NEBEZPEČÍM PRO MEZINÁRODNÍ PRÁVO !!!!! ( AKTUÁLNÍ -NA OSN A EU)

PRVNÍ POKUS SVAZEM NÁRODŮ ( pozn.red.Společnost národů 1919,OSN 1945,EU 1955) velkého slohu je dán na stejných zásadách, jimiž se řídí vnitřní život státu ale :

SVAZ NÁRODŮ NEMÁ DOSTATEK AUTORITY- NEMŮŽE TUDÍŽ BRÁT NA SEBE NEOPRÁVNĚNĚ PRAVOMOCI NÁRODŮ.

( DISERTAČNÍ PRÁCE MLADÉHO PRÁVNÍKA)

V této recenzi na dílo dr. Ladislava Rašína budeme pokračovat až k 65 . výročí jeho tragického konce ve vězeňské nemocnici ve Frankfurtu nad Mohanem dne 13.3. 1945. Češi a Slováci přišli o nejvýznamější osobnost v od úmrtí jeho otce. Pro časové zaneprázdnění jsme dosud plně neprostudovali jeho první práci, která nese znaky vyzrálého autora, který ví o čem píše. A to je i smysl Národních listů..... ( jan valenta)

 

Náhledy fotografií ze složky AKTUALITY NÁRODNÍCH LISTŮ