Jdi na obsah Jdi na menu
 


44 ČÍSLO NL ZAČÍNÁME OPĚT ÚVODNÍKEM NA TÉMA

18. 8. 2015

NÁRODNÍ LISTY

 

ÚVODNÍKY, KOMENTÁŘE, ČLÁNKY.

 

Šéfredaktor Jan Valenta do 44 čísla Národní listy 151 ročník

 

Nad tím, co je zřejmé u nás ale i ve světě .

 

Z domova mne už ani neudivují denní zprávy a chování státem ovládaných medií. Spíše na jedné straně nebetyčné mrhání prostředky , viz otázka pálící i Nejvyšší kontrolní úřad , kdy nemá v shluku protichůdných zákonů ani nástroj postihnout předražení čtyř stanic trasy A , kde se pohybuje 27 miliard Kč oproti původnímu rozpočtu, který i tak byl podezřelý a to v 23 mld Kč , kdy odvedená práce neodpovídá výsledné kvalitě . 7 mld Kč jde z Evropských fondů, které se snaží Sobotkova vláda a magistrát pod vedením Andrey Krnáčové (ANO ) využít velmi podezřelými akcemi, viz rozkopané pražské ulice. O jiném molochu Národní technické knihovně a korupci jak magistrátu, tak vedení této budovy ( 3.5 mld Kč je z kapes daňových poplatníků) budeme obšírněji psát, zejména o podezřelých vazbách na tento další „tunel“. Přičemž tunel Blanka je kapitola už sama za sebe.....

..........................................................

 

Ze světa už vůbec neudivuje postoj současného Polského režimu, žel i nového prezidenta Polska za Stranu práva a spravedlnost Andrzeje Dudy. Kdo očekával střízlivost ve vztahu k Porošenkovu a Jacenjukovu režimu na Ukrajině byl zklamán. Pokus o posílení vyjednávací skupiny MINSK o Polsko, které není neutrální musel odbojný Donbas a Lugansk odmítnout, neboť Kijevská vláda nesplnila ani jednu z podmínek dohody o příměří. Vměšování Polska už nutně vede k zamyšlení, kdo odměnil tuto zemi prezidentstvím EU Donalda Tuska ?!

........................................................

 

K tomu : Na jedné straně v naší zemi proudí nelegální přistěhovalci, na druhou stranu naše povedená vláda slovně podporuje slučování rodin slovanských národů, na druhé straně však podporuje neofašistickou vládu v Kijevě na úkor těch občanů Východu Ukrajiny, kteří jsou stavěni do role druhořadých občanů. Kdybych se o tom sám nepřesvědčil, neuvěřím že ještě ve světě jsou odmítány udílení pasů prostým občanům a i když vízum z naší strany není problém, už svými masakry civilního obyvatelstva lze doložit i fakty , kam míří současný režim v Kijevě. Co na to EU? USA? Kde jsou proklamovaná lidská práva? Kde je splnění podmínek vstupu Ukrajiny do EU, když tam panuje režim čistokrevné diktatury. My jsme za komunistického režimu měli aspoň doložky. Přičemž : řada občanů jsou sezdaní a já sám to vím velice dobře, za celé léto nebylo možné docílit, aby Ukrajinské úřady respektovaly tzv.“ Šengenský prostor „. A tak se naskýtá otázka: Komu to slouží ? A čemu ? QUI BONO?

 

Náhledy fotografií ze složky Předseda ČMND-NDS JAN VALENTA