Jdi na obsah Jdi na menu
 


37 číslo NÁRODNÍCH LISTŮ ZAČÍNÁME FEJETONEM

30. 6. 2015

 

NÁRODNÍ LISTY

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY-FEJETONY- ÚVODNÍKY .

Fejeton šéfredaktora JANA VALENTY dne 30.06.2015

FERDINAND PEROUTKA BYL KOLABORANT , ADOLFA HITLERA OBDIVOVAL !

 

Potřetí jsem psal panu prezidentu Zemanovi k případu Ferdinand Peroutka . Tentokrát důkladnější informace o obsahu článku „HITLER JE GENTLEMAN“ ze 17.3 1939 a to pouhé dva dny po násilné okupaci zbytku Československa. Dokonce „Peroutka 7 „ bylo zveřejněno i v Lidových novinách, které někdy příliš pravdě nehorují .Prezident Zeman mohl upomínku číst v pátek podvečer asi hodinu po odeslání. Podle jeho vyjádření v rozhlase a ČT jasně prohlásil, že vnučce F. Peroutky nebude omlouvat, navíc prý už článek četl....

Kdo to byl za I. Republiky poté, co jsme zveřejnili článek, hovořil druh Peroutky v emigraci, se stařeckou demencí Ivan Stern na R PLUS ! Přiznal, že Peroutka už v roce 1924 brojil proti demokratickému systému prvé republiky, zejména silné pětce, kde byli i dva ministři naší NDS ! Peroutka student dle Sterna si plátek založil a celou dobu prvé republiky kritizoval nejdemokratičtější systém v Evropě ! Osočil i TGM a dr. Edvarda Beneše. To by si nedovolil ani vůdce národa JUDr. Karel Kramář, nebo Viktor Dyk, kteří kultivovaně na některé chyby čechoslovakismu upozornili.

NDS sama odmítla přijmout Peroutku do strany, zejména redakce Národních listů, proto mu byl dobrý kolaborantský plátek „PŘÍTOMNOST“!!!!!!

Nejprve v něm obdivoval Benita Mussoliniho, Italského fašistického diktátora, posléze klerofašistického Rakouského kancléře Engelberta Dolfusse ( +1934) a nakonec vrcholem byl onen GENTLEMAN !

A tak jedna bublina a obhajoba zrádce splaskla …..

Váš Jan Valenta v.r.

 

 

Náhledy fotografií ze složky NÁROD TVOŘÍ LIDÉ