Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bylo nebylo, jedno malé království uprostřed Evropy. Z jeho historie víme, že když byl svržen král Gustáv z Husákova, vládl po jistý čas s podivnými rádci Václav od Havlova zvonu, poté jej vystřídal jiný Václav zvaný Santa Klaus. Přes veškeré sliby konšelů a radních, střídali se kancléři a rádci jako houby po dešti. Plynuly léta a lidu se vedlo všelijak . Země byla jistým kanclléřem Špidlíkem dovlečena do spolku panovníků, podaření rádci vytunelovali zemský poklad a ani vláda kancléře Mirka od Topolů nebyla jiná. Růžoví radní ve sněmu vedení obtloustlým bývalým šenkýřem Jiřím Paroubem dýchali Topolově vládě na záda a cech Modrých ptáků a Růží si přetahovali radní různými triky a podbabami.

Země pod jejich vládou chřadla a upadaly mravy. Když už na sněmu fraška střídala frašku, Jiří Paroub, kterému kdysi Topol přetáhl radní ( Miroše Melčíře, Evžena Snítilíka) , aby získal navrch vládě složené z černých límečků, zelených lučišníků a modrých ptáků, pro změnu šel vládě tak dlouho po krku, až aniž by si to v hlavě srovnal, vládu za pomocí kverulantů Tlouštíka a odpadlých divoženek z klubu zelených kápí .

V době, kdy Veliký Mogul v Bruselu nechal Topola předsedat své radě, to byla rána, když sněm svrhl Topola. Místo toho se radní obou znesvařených táborů poté, kdy si nadávali do "skunků" a podobně dohodli, že si vyberou do dalších voleb radních jistého písaříka Jana zvaného Rybář . Král Santa Klaus nešetřil chválou,těšil se jak zavede v zemi "osvícený absolutismus" tolik známý z doby, kdy sám byl kancléřem.

Lidé v podhradí i jinde si šahají na čela. Země je nabuben, šlechta vzpupná, krade se a loupí na potkání. Všeobecný zmatek a povolení mravů se projevují i tím, že služební lid se oddává hojným nákupům na hypertržnicích, návštěvám pivnic a hampejzů. Vedle toho v různých slůjích a slamech řádí černí , kteří žijí na úrovni doby kamenné. Množí se jako krtci a kradou jak straky, zneužívají milodary, nepracují a posílají své tmavé holky za prostitucí. Všude je vidět nebetyčný chaos a bordel..... pokr. příště

23.09.2009

A vláda Topola padla, díky růžovým kápím. Obtloustlý konšel Jiří zvaný Paroub s bradavicí vedle houby. Pohádková televize přinesla králi Miroslavovi tuto zprávu přímo do ložnice, kde vyspával ples. Zrovna do toho dostal dopis od krále Václava a královny Helenky ( Z pověstné pohádky o Šíleně smutné princezně). Princezna Sandra zlobí. Za prvé je nějak předčasně vyvinutá, za druhé už by měli plnit mezipohádkové a mezikrálovské dohody. Ty zněly : Princ Jan si vezme princeznu Alexandru za ženu, pokud si opa padnou do oka ...

Zatím ve Smutném království se děly věci : V Sněmu stavů to vřelo tak, že páni se častovali různými nadávkami a plivali po sobě. Krom toho v Europě mělo království jakési předsednictví. Přijížděli jsem různí komisaři, preláti a hlavy pomazané. Každý radil co má království za průser . V dalekých Flandrech byl zástupcem jistý Vladimír zvaný Špidlík, rozumu mdlého, jinak autista... Byl před Stanislavem zvaný Groš kancléřem. Protože pro něj neměli trafiku, poslali jej do Flander!

A rádci se radili v jedné vile, patřící kdysi prvnímu kancléři království. Nyní tam kuli pikle. Král Václav volal králi Miroslavovi : " Viděl jsi bratranče zprávy na Nova ? - No hrůza u sousedů. Jako by jim radili ti, co mne málem kdysi rozhodili od svatby s Helenkou..."

" Jo jo, sleduju to. Naše žínky ase asi baví na náš účet. Co princeznička Sandra ?- " Jó , děkujeme za optání, " děl Václav . Má se k světu, holka krev a mlíko, ale ten tvůj se furt nechce ženit. Ale prý si oba posílají obrázky; mám to od "Ucha Moskvy"... " Nojo, Krasomila načapala Jana jak si u hvězdiček večer místo studia diplomacie čte sms. A víš od koho? No od vaší dcerky... Samý pusinky sem a tam..." - Helenka zase s Krasomilou drbaly o svých muží jak občas to s nimi jde z kopce.... pokr. příště


 

 

Náhledy fotografií ze složky KLAUSOVINKY